top of page
LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Technologia duńskiego lasera Medart Frx jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii – laser frakcyjno-ablacyjny CO2 wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, który za pomocą głowicy skanującej "dziurkuje" skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół uszkodzenia- zdrową nienaruszoną skórę. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii.

250zł – 1200zł

Ideą resurfacingu laserowego jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie powierzchni skóry, które pobudza ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania dokonanych planowych uszkodzeń, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę, czyli trwałą regenerację kolagenu i elastyny.

Wskazania

Rozstępy czerwone i białe.

O Zabiegu

Podczas zabiegu odczuwany nieprzyjemne parzące impulsy, zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego na co najmniej 1 godzinę przed zabiegiem, znosi całkowicie ból w trakcie zabiegu. Po zabiegu przez odczuwalne jest intensywne parzące ciepło, które u większości pacjentów całkowicie mija po około 2 godzinach.

Podczas zabiegu odczuwany nieprzyjemne parzące impulsy, zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego na co najmniej 1 godzinę przed zabiegiem, znosi całkowicie ból w trakcie zabiegu. Po zabiegu przez odczuwalne jest intensywne parzące ciepło, które u większości pacjentów całkowicie mija po około 2 godzinach.

Efekt

Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już po kilku dniach od zabiegu. W dużej części wynika to z pojawienia się obrzęku pozabiegowego, który powoduje że spłycają się rozstępy. To nie jest ostateczny efekt zabiegu. Skórę uszkadza się szybko, ale na przetworzenie kolagenu potrzeba około 4 tygodni. Wtedy widoczne już są trwale efekty odnowy. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-5 tygodniach od zakończeniu serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami, są trwałe. Obiektywne badania wykazały, że pozytywne zmiany, wywołane zabiegami, nie cofają się po 6 miesiącach po ich zakończeniu.

W jednym zabiegu laser działa na maksymalnie 20-30 % powierzchni wybranego obszaru skóry. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 4 zabiegów. Uważa się, że jeden zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym daje rezultat porównywalny do 4-5 zabiegów laserem nieablacyjnym.

Przeciwskazania

- Nierealistyczne oczekiwania pacjenta,
- Opryszczka,
- Choroba nowotworowa skóry,
- Ciąża,
- Stosowane wcześniej w tym miejscu wypełniacze i stymulatory kolagenu,

Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – między 7 dni, a 10 dni. Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzękniecie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry.

Cennik

250zł – 1200zł - Laserowe usuwanie przebarwień

Umów Wizytę

Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy!

bottom of page