top of page
LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Problem nadmiernej potliwości dotyczy głównie okolic pach, dłoni i stóp. Nadpotliwość spowodowana jest zaburzeniami współczulnego układu nerwowego poprzez wzmożone uwalnianie acetylocholiny.

1500zł

Preparaty stosowane miejscowo nie zawsze dają zadowalający efekt. W takich przypadkach zabieg z użyciem toksyny botulinowej stanowi alternatywę dla leczenia dermatologicznego i chirurgicznego. Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu uwalniania acetylocholiny i powoduje, że bodźce z układu nerwowego nie docierają do gruczołów potowych, w efekcie dochodzi do zahamowanie wydzielania potu.

Wskazania

Nadmierne pocenie się w okolicy pach i związany z tym dyskomfort.

O Zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. Zabieg wykonywany jest po konsultacji lekarskiej i zakwalifikowaniu do zabiegu. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przez lekarza za pomocą cienkiej igły w obszar dotknięty problemem nadpotliwości.

Po zabiegu
- zabieg nie wymaga rekonwalescencji,
- bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć,
bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest delikatne zaczerwienienie, które utrzymuje się maksymalnie do 1 godziny po zabiegu,
- w miejscach nakłuć mogą pojawić się niewielkie siniaki, które znikną po kilku dniach,
- po zabiegu na obszarze poddanym zabiegowi przez ok. 4 tygodnie nie powinno się wykonywać zabiegów z użyciem fal radiowych i zabiegów laserowych,
- sauna i solarium nie są wskazane, mogą zmniejszyć i skrócić efekt zabiegu.

Efekt

Już po kilku dniach od wykonania zabiegu można zauważyć pierwsze efekty. Optymalny efekt: wyeliminowanie problemu nadmiernej potliwości następuję po ok. 2 tygodniach.

Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do roku, aż do czasu odtworzenia połączeń pomiędzy zakończeniami nerwowymi i gruczołami potowymi. Przy kolejnych kuracjach okres działania, a co za tym idzie odstępy pomiędzy zabiegami, wydłużają się.

Przeciwskazania

- Okres ciąży i karmienia piersią
- Miejscowe infekcje skórne
- Schorzenia neurologiczne
- Nadwrażliwość na składniki preparatu
- Stosowanie niektórych leków

Cennik

Leczenie nadpotliwości – pachy- 1500zł

Umów Wizytę

Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy!

bottom of page