top of page
PĘKAJĄCE PIĘTY

Usunięcie zrogowaceń i rozpadlin oraz wygładzenie skóry w obrębie pięt.

180zł

Przyczyną pękających pięt zazwyczaj jest ich nadmierne rogowacenie, suchość skóry oraz brak elastyczności. Pęknięcia objawiają się małymi suchymi rysami, które pod wpływem obciążenia mogą ulegać pogłębianiu, sączeniu a nawet krwawieniu. Bardzo często pacjent odczuwa dolegliwości bólowe.
Przyczynami powstania zaburzeń w obrębie płaszcza hydrolipidowego skóry pięt mogą być cukrzyca, nadwaga, zaburzenia pracy nerek, niedobory witaminowe, nieprawidłowe ułożenie szkieletu lub niewłaściwie dopasowane obuwie (zbyt twarda podeszwa).
Zaniedbane pięty w konsekwencji prowadzą nie tylko do rogowacenia skóry, braku jej elastyczności, co z kolei skutkuje pęknięciami skóry na piętach, ale również do groźnych rozpadlin.
Terapia na pękające pięty ma na celu likwidację zaburzeń w obrębie płaszcza hydrolipidowego skóry, poprawę kondycji skóry, usunięcie i wygładzenie pęknięć.
Bardzo dużą rolę w terapii skóry pięt odgrywa systematyczna pielęgnacja domowa zaleconymi preparatami.

Wskazania

Pękająca skóra pięt.

O Zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia zrogowaceń sterylnym ostrzem skalpela. Następnie oczyszczone zostają rozpadliny i pęknięcia przy pomocy dłutek i odpowiednio dobranych frezów. Na zakończenie pięty wygładza się jednorazowym frezem. Wdrożone zostaje postępowanie lecznicze i ustalona dalsza pielęgnacja domowa.

Efekt

Ilość zabiegów i wizyt kontrolnych uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu.
Po całkowitym wyleczeniu pękających pięt zaleca się regularną kontrolę u podologa w celu wyeliminowania ewentualnych nawrotów pękania skóry na piętach.

Przeciwskazania

- Drożdżyca w obrębie pola zabiegowego,
- Grzybica stóp,
- Skaleczenia w obrębie pola zabiegowego,
- Stany zapalne, alergiczne.

Cennik

180zł  -  Pękające pięty - opracowanie i usuwanie rozpadlin

Umów Wizytę

Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy!

bottom of page