top of page
BRODAWKI WIRUSOWE

Brodawki zwane potocznie kurzajkami powstają w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Najczęściej pojawiają się u pacjentów z osłabionym układem odpornościowym, nadmierną potliwością stóp oraz u osób często odwiedzających baseny.

150zł - 350zł

Im dłużej zwlekamy z usunięciem brodawki, tym bardziej zwiększamy szanse na rozprzestrzenienie się wirusa HPV na inne partie skóry. Nieusunięte kurzajki umiejscawiają się coraz głębiej w skórze, przysparzając ból. Brodawki należy odróżnić od odcisków.

Małgorzacie Boroń, zaufały gwiazdy

Wskazania

Brodawki na stopach

O Zabiegu

W wypadku choroby wirusowej na stopie nie stosuje się działań inwazyjnych, podobnie, jak nie usuwa się opryszczki operacyjnie; zwyciężenie wirusa polega na stworzeniu mu środowiska, które nie sprzyja jego przetrwaniu.

Polega ono na nakładaniu na brodawki odpowiednio do rozpoznania dobranego środka farmakologicznego, którego działanie doprowadzi do odrzucenia zainfekowanych wirusem komórek skóry.

Efekt

Do uzyskania tej sytuacji potrzeba na ogół od 3 do 12 zabiegów. Leczenie brodawek wymaga bezwzględnej dyscypliny i całkowitej współpracy pacjenta!

Przed i po zabiegu