top of page
MODZELE

120zł - 230zł

Przyczyną powstawania modzeli jest tarcie lub ucisk. Powodem może być niewygodne obuwie, zdeformowany układ kostny stóp oraz nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Modzele zazwyczaj są owalne o żółtawym zabarwieniu i nie są bolesne. Często spotyka się modzele warstwowe. Zastosowanie terapii i usuwania modzeli zależy od tego czy modzel składa się z jednej czy z kilku warstw rogowych.

Wskazania

Występowanie modzeli w obrębie stóp.

O Zabiegu

Podczas jednej wizyty można usunąć tylko jedną warstwę modzela. Do usuwania modzeli stosuje się odpowiedni skalpel oraz frez.

Efekt

Stopa wyleczona nadal wymaga dodatkowej opieki m.in. w postaci opatrzenia odciążającego lub amortyzującego oraz regularnych wizyt w gabinecie podologicznym.

Stałe usunięcie modzeli jest możliwe tylko w przypadku usunięcia przyczyny ich powstawania, dlatego czas terapii modzeli jest trudno oszacować. Nasi specjaliści mogą usunąć modzele i zrogowacenia już podczas pierwszego zabiegu. Taki zabieg jednak nie usunie wzmożonej produkcji hiperkeratozy. Podczas terapii modzeli należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia kilku zabiegów.

Przeciwskazania

Brak

Cennik

120zł - Usuwanie modzeli (1 modzel)
180zł - Usuwanie modzeli ( 2 modzele)
230zł - podologiczny z usunięciem modzeli

Umów Wizytę

Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy!

bottom of page