top of page
ODCISKI

120zł - 230zł

Odciski pojawiają się w miejscach, gdzie występuje ciągły ucisk i tarcie spowodowane obuwiem lub deformacjami kostnymi w obrębie stopy. Odciski są reakcją obronną skóry, która chcąc uniknąć uszkodzenia wytwarza dodatwiakowe warstwy komórek rogowych (skóra w miejscu odcisku jest coraz twardsza) i w konsekwencji przekształca się w bolesny odcisk. Odciski zazwyczaj są bolesne, ponieważ może sięgać do zakończeń nerwowych.
Domowe sposoby usuwania odcisków za pomocą zmiękczających płynów i plastrów często są bezskuteczne, ponieważ bez odpowiedniej profilaktyki odcisk nawraca i może przekształcić się w bardziej zaawansowaną postać. Nieusuwane odciski są „wdeptywane” coraz głębiej do skóry i mogą doprowadzać do coraz większego bólu i stanu zapalnego.

Wskazania

Odciski występujące w obrębie stóp

O Zabiegu

Niezmiernie ważne jest rozpoznanie i ocena odcisku. Przed zabiegiem usunięcia jakiejkolwiek zmiany w Klinice CosmeEstetic specjalista wykonujący zabieg dokładnie rozpoznaje zmianę (odcisk często mylony jest z modzelem lub brodawką).
Do usuwania odcisków najczęściej stosuje się środki złuszczające, dłuta podologiczne, skalpel, odpowiednio dobrany frez oraz specjalne opatrunki.

Częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów jest wprost proporcjonalna do okresu, jaki upłynął od momentu pojawienia się odcisków. Odciski zakończone rdzeniem trzeba usuwać częściowo, pojawiając się w gabinecie podologicznym nawet kilka razy.

Efekt

Zabieg przynosi natychmiastową ulgę w bólu, jednak często konieczne jest systematyczne usuwanie zmiany. Efekt uzależniony jest od głębokości zmiany oraz jej umiejscowienia.

Przeciwskazania

Brak

Cennik

120zł - Usuwanie odcisków (1 odcisk)
180zł - Usuwanie odcisków ( 2 odciski)
230zł - Pedicure podologiczny z usunięciem odcisków

Umów Wizytę

Wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z tobą
co do terminu i odpowiemy na wszystkie pytania.

Dziękujemy!

bottom of page